Kuutõusu kuningriik / Moonrise Kingdom

Kuutõusu kuningriik

Koht: Tartu Raekoja plats
Algus: 07.08.2012 22:00

Op: Robert D. Yeoman
Muusika: Alexandre Desplat
Os: Edward Norton, Bruce Willis, Bill Murray
Keel: inglise
Subt: eesti, vene

 

USA, 2012, 1:34

Režissöör: Wes Anderson

KUUPAISTE KUNINGRIIGI tegevus leiab aset 1965. aastal skaudilaagris ja räägib loo varateismeliste laste armumisest ja ühisest põgenemisest. Lapsi asuvad taga ajama nii politsei, pereliikmed, sotsiaalameti kuri proua kui ka skautide meeskond.

See on melanhoolne ja naljakas, viimse detailini stiliseeritud seiklusfilm, milles saabub torm nii tegelaste südametesse kui ka väljamõeldud New Penzance’i saarele, kuhu Wes Anderson (“Fantastiline Härra Reinuvader”) oma eranditult veidrikest, ekstsentrikutest ja outsideritest koosneva tegelaskonna on paigutanud. Filmi näitleja-ansambel on vägev, lisaks peaosi kehastavatele noorukestele Kara Haywardile ja Jared Gilmanile mängivad seal Bruce Willis, Edward Norton, Frances McDormand, Tilda Swinton, Harvey Keitel, Bill Murray, Jason Schwartzman jne.

Kindlasti on publiku hulgas inimesi, kellele Andersoni loodud maailm näib tüütu ja kunstlik, aga neile, kellel Andersoni-soolikas olemas on, meeldib soe ja südamlik KUUPAISTE KUNINGRIIK kindlasti väga - selles filmis on midagi Salinger'likku; mängulisust, nukrat huumorit kui ka paratamatut sügavat üksindustunnet.

KUUPAISTE KUNINGRIIK oli tänavuse Cannes'i filmifestivali avafilm.

Maria Ulfsak-Šeripova