Ihukaitsja / The Bodyguard

Ihukaitsja

Koht: Tartu Raekoja plats
Algus: 09.08.2012 23:45

Sts: Lawrence Kasdan
Op: Andrew Dunn
Muusika: Alan Silvestri
Os: Kevin Costner, Whitney Houston, Gary Kemp
Keel: inglise
Subt: eesti

 

USA, 1992, 2:08

Režissöör: Mick Jackson

Rachel (Whitney Houston) ja Frank (Kevin Costner) on kaks pealtnäha väga vastandlikku inimest, kes elavad justkui eri maailmates. Rachel on kuulsuse püünel Oscarit jahtiv kaunis popdiiva, kelle avalik elu möödub glamuurses meelelahutustööstuses, Frank on mornimeelne endine salateenistusagent, kes palgatakse pärast mitut tapmisähvardust naise ihukaitsjaks. Mõlemad oleksid justkui teelt eksinud üksikud hinged, kes vajavad armastust. Pärast ühiselt veedetud ööd mõistab aga Frank, et esimest korda on ta ületanud selle eetilise piiri, mis lahutab teda oma tööandjast.

Täpselt 20 aastat tagasi esilinastunud ja kahele Oscarile kandideerinud IHUKAITSJA oli varalahkunud poplaulja Whitney Houstoni esimene näitlejatöö, mis hoolimata suurest kriitikast pälvis kinodes suure kassaedu. Hittfilmile tehtud soundtrack’ist kujunes aga rohkem kui 40 miljoni müüdud plaadiga kõige enammüüdud filmi heliriba läbi aegade ja Dolly Partoni kantrilaulu „I Will Always Love You” Houstoni esitatud versiooni meloodiat teab une pealt vist iga filmi- ja muusikasõber.

Esialgselt pidi IHUKAITSJA film tehtama juba 1970. aastatel, peaosadesse oli planeeritud Diana Ross ja Steve McQueen. Plaanist küll filmi ei sündinud, kuid Costnerile oli McQueeni karmikoeline imidž otseseks eeskujuks Franki tegelaskuju kehastamisel. Lisaks kahele näitlejale ja suurepärasele muusikale väärib aplausi ka filmile sorava stsenaariumi üllitanud Lawrence Kasdan, mehele, kes alustas karjääri „Tähesõdade” ja „Indiana Jonesi” lugude kirjutamisega.

Helmut Jänes