Chico ja Rita / Chico & Rita

Chico ja Rita

Koht: Tartu Raekoja plats
Algus: 06.08.2012 11:30

Koht: Tartu Raekoja plats
Algus: 11.08.2012 22:00

Sts: Fernando Trueba, Ignacio Martinez de Pisón
Muusika: Bebo Valdés
Keel: hispaania, inglise
Subt: eesti, vene

 

Hispaania, Inglismaa, 2010, 1:34

Režissöör: Fernando Trueba, Javier Mariscal, Tono Errando

Selle täispika linaloo näol on tegu ühtaegu ühe viimaste aastate parima animafilmi kui ka muusikaliga. CHICO JA RITA on armastusemuusikal. Selles on kirge, soojust, empaatiat ja inimlikkust keset ajaloo keerdkäike. Lugu algab 1948. aasta Havannas, mis oli toona tõeline meelelahutuskeskus ning liigub 1950. aastate New Yorki, Las Vegasesse, Hollywoodi ja Pariisi.
See on lugu Chicost, andekast pianistist, keda tõmbab Elu, olgu selleks väljendusvormiks siis muusika või naised. Ning võluvast Ritast, kes laulab ebamaiselt kaunilt ja ajab meeste pead sassi. Nad satuvad üheskoos meelelahutustööstuse ja teineteise kirevaisse afääridesse. Kuid Chico armastab ka teisi naisi ja see kokku on muidugi plahvatusohtlik seis.
Revolutsioonieelse Havanna kujutamiseks töötasid animaatorid läbi tuhandeid ajastumeeleolusid tabavaid fotosid ning tutvusid toonaste dzässmuusikute mälestustega. Kuigi nii Chico kui ka Rita on tegelaskujudena fiktsionaalsed animakarakterid, on filmi lugu nõnda tugev ja reaalne, et kogu aeg on tunne, et just nii ja nõnda täpselt see kõik võis kunagi ollagi.
CHICO JA RITA on filmina n-ö kindla peale minek. Suveõhtul, avara taeva all, hurmav latiino-dzäss ja palju armastust. Paremat ei oskagi soovitada.

Kaarel Kuurmaa