Café de Flore / Café de Flore

Café de Flore

Koht: Tartu Raekoja plats
Algus: 11.08.2012 23:45

Sts: Jean-Marc Vallée
Op: Pierre Cottereau
Muusika: Martin Pinsonnault
Os: Vanessa Paradis, Kevin Parent, Hélene Florent
Keel: prantsuse
Subt: inglise, eesti

 

Prantsusmaa, Kanada, 2011, 2:00

Režissöör: Jean-Marc Vallée

Café de Flore on muidugi tuntud kohvik Pariisis Saint-Germaini ja St. Benoit’ nurgal, aga see on nii kuulus ja sümboolne paik, et selle järgi on nimetatud muudki. Näiteks üks viimase kümnendi paljumängitud klubimuusikahitt (kõlab korduvalt ka filmi suurepärasel helireal) või käesolev film, mille tegevus toimub paralleelselt tänapäeva Montréalis ja 1960. aastate Pariisis.

Film on jõulisest ja aegruumi ületavast armastusest. Nii ema ja lapse kui ka mehe ja naise vahel. See film on sellest, et me ei tea, kes meie lähedased inimesed meile veel olla võivad. Jah, selle filmi päris lõpuni oma lemmikute hulka hindamiseks peab ilmselt kas või natukenegi uskuma hingesugulusse ja taassündi. Sellisel juhul on lugu omamoodi lihtne, loogiline ja mõistetav. Kui reinkarneerumisidee kõrvale heita, siis on filmi narratiiv segane ja müstifitseeritud.

On vist aja märk, et peavoolumeedias saab aina rohkem nii otsekoheselt rääkida varem pigem esoteerika raamaturiiulitele surutud teemadest. Palju rohkem otsekoheselt ja vähem poeetiliselt kui seda 20 aastat tagasi Kieslowski oma suurepärases ja ilmselt ka seda teost inspireerinud filmis „Veronika kaksikelu”.

CAFÉ DE FLORE kandideeris 13 Kanada rahvuslikule Génie filmiauhinnale ning Pariisis Downi sündroomiga last kasvatavat ema mänginud Vanessa Paradis sai rolli eest ka parima naisnäitleja auhinna. Film sai ka tänavuse tARTuFFi festivali publiku preemia.

Kaarel Kuurmaa