Armastus / Love

Armastus

Koht: Tartu Raekoja plats
Algus: 07.08.2012 23:45

Sts: Doze Niu
Op: Lee Ping-Bin
Muusika: Chen Chien-Chi
Os: Vicki Zhao, Mark Jau, Doze Niu
Keel: mandariini
Subt: eesti, inglise

 

Taiwan, Hiina, 2012, 2:07

Režissöör: Doze Niu

Doze Niu on Taiwani režissöör, näitleja, stsenarist ja produtsent, kelle eelmist filmi „Monga” näidati ka 2010. a PÖFFil. Seekordses filmis on gängsterpoiste asemel peategelasteks urbaniseerunud Hiina uusrikkad ja raskustega edasirühkiv keskklass. Mehed ja naised, noored ja vanad, kes kõik kesk suurlinna melu seda ühte ja ainust otsivad, kord oma armastust leides ja vahel ka kaotades.

Juba esimesed kümme minutit on pöörane, praktiliselt ühe kaameravõttega mänguline proloog, mis näitab filmi kirevat pildikeelt ja tutvustab kaheksat peategelast. Meeldejäävad rollid teevad režissöör Doze Niu kõrval ka Hiinas poplauljatena tuntud superstaarid Shu Qi ja Zhao Wei ning tõusev täht Amber Kuo.
Tänavu Berinalel esilinastunud ARMASTUS on soe, värviline ja mitte liiga tõsine teos, mis vormitud lihtsate ameerikalike komöödiasarjade eeskujul, näidates uue tänapäevase ja üha rikkamaks muutuva Hiina elanikonna argielu. IMDBs on antud filmi hinnatud tühised 317 korda, aga Facebooki leht meeldib üle 141 000 inimesele, eks seegi kõnele paradigmade muutusest üha ja aina uuenevas popkultuurist läbiimbunud maailmas.

Kaarel Kuurmaa