Algajad / Beginners

Algajad

Koht: Tartu Raekoja plats
Algus: 07.08.2012 00:30

PS! Juhime tähelepanu, et film algab pärast südaööd, nii et kuigi hinges võib olla veel eelmine päev, on kalendris kätte jõudnud uus kuupäev.

Sts: Mike Mills
Op: Kasper Tuxen
Muusika: Roger Neill, Dave Palmer, Brian Reitrell
Os: Ewan McGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent
Keel: inglise, prantsuse
Subt: eesti

 

USA, 2010, 1:44

Režissöör: Mike Mills

Graafikakunstnik Oliver (Ewan McGregor) on hilistes kolmekümnendates, kui tema elu pöördub pea peale. 75-aastane isa Hal (Christopher Plummer) šokeerib teda, kui tunnistab pärast Oliveri ema surma, et on gei ning vähki suremas. Ebaõnnestumist ja püsisuhteid pelgav Oliver kohtab siis aga Annat (Mélanie Laurent), isepäist ja ootamatustest tulvil Prantsuse näitlejannat. Pea kõik tegelased, kaasa arvatud Oliveri koer Arthur (Jack Russelli terjer, kes suhtleb publikuga subtiitrite abil) leiavad end äkki olukorrast, kus nad on algajad ...

ALGAJAID kannab tegelikult võrratult sümbiootiline ja võimekas näitlejaansambel. Christopher Plummer võitis oma rolli eest pea kõik suuremad auhinnad (Oscar, Kuldgloobus, BAFTA) ja kamaluga väiksemaid. Ewan McGregor on siin armsam ja kurbnaljakam kui üheski teises filmis. Mélanie Laurent, kelle tähelend algas Tarantino „Vääritutes tõbrastes”, teeb aga nii ootamatult eheda ja pingevaba rolli nagu esitaks versiooni iseendast.

Stsenarist ja lavastaja, PÖFF-ilgi linastunud hinnatud noortedraama „Pöidlaimeja” autor Mike Mills võttis filmi aluseks isikliku kogemuse. Tema leseks jäänud isa tuli kapist välja pärast pool sajandit kestnud abielu. Pärast isa surma hakkas Mills seda kogemust stsenaariumiks kirjutama, et olukorda kergemini üle elada. Tulemuseks on melanhoolselt humoorikas, omapärane ja liigutav film õnnelikkusest, kurbusest ning naljakalt imelikest viisidest, kuidas elu meie ees uusi uksi avab ja vanu sulgeb.

Siim Rohtla