Kontsert

Kontsert

Koht: Pauligi kohvitelk
Algus: 08.08.2012 21:00

 

Tartu Popi ja Roki Instituut

Tartu Popi ja Roki Instituut (TPRI) on eestikeelset retrofuturistlikku indipoppi viljelev ansambel. TPRI on välja andnud albumid "Madise margikogu" (Forwards, 2006) ja „Biedermeier-psühhedeelia“ (Seksound, 2012), ansambli lood on ilmunud mitmetel kogumikel nii Eestis kui välismaal.
TPRI muusikas võib hoomata 60ndate aastate hipiesteetika, 70ndate progeroki ja 90ndate briti indie-popi eeskujusid. Lugude inspiratsiooni rohkem või vähem teadlikeks allikateks on veel kinematograafia (nt R. Polansky „Rosemary´s baby“) ja unenäod.
Eesti Päevalehe muusikaajakirjanik Mart Niineste on iseloomustanud TPRI teist albumit järgmiselt: “Ilus on, ilus on muusika. Kuueaastase pausi järel oma teise albumi üllitanud TPRI ei haaku ajastu kontekstis praeguse post-epliku indilainega, vaid olles algselt Epliku ajastukaaslane, nagu näiteks ka Ans.Andur, on nad üks neist bändidest, mis hakkas muusikat tegema siis, kui veel polnud hea eestikeelse indiroki ja -popi tuletamise valemeid välja mõeldud. Teisisõnu on tegemist täiesti iseseisva suurusega ning selliseks on bänd jäänud ka „Biidermeier-psühhedeelia” peal.“
David MacFadyen analüüsib TPRI muusikat veebiajakirjas “Far From Moscow”: “It's witty, wise, and knee-deep in melody.”

http://tpri.bandcamp.com/