Kassimi unistus / Kassim the Dream

Kassimi unistus

Koht: Athena keskus
Algus: 10.08.2012 19:00

Op: Tony Molina
Muusika: Andres Solis, Jacobo Leiberman, Leo Heiblum
Keel: inglise
Subt: eesti

Saksamaa, USA, 2008, 1:26

Režissöör: Kief Davidson

See on lugu poksi maailmameistrist, Ugandas sündinud Kassim „The Dream” Oumast. Ta sattus mässajate armee küüsi ning alates kuuendast eluaastast treeniti teda lapssõduriks. Kui mässajad võtsid valitsuse üle, sai Kassimist sõdur, kes korraga nii ohvri kui ka kurjategija rollis olles pidi läbi elama palju kohutavaid sõjaolukordi. Üsna pea avastas Kassim aga sõjaväe poksimeeskonna ning mõistis, et just sport on tema pilet vabadusse.

Pärast 12 aastat kestnud sõda põgenes Kassim Ameerika Ühendriikidesse. Olenemata sellest, et poiss oli kodutu ja kultuurišokis, tõusis ta üsna pea keskkaalus nii juunioride kui hiljem ka täiskasvanute maailmameistriks. Tema elukäik on mingis mõttes väga klassikaline näide Ameerika eduloost. Vaesest sõjapõgenikust uhkete autode, bling-elustiili ja meelelahutustööstusliku spordi tippude sekka.

Režissöör Kief Davidsoni aus ja ehe film on pärjatud mitme festivali auhindadega nii žüriidelt kui ka publikult.

Kaarel Kuurmaa

 

Rahvusvahelise sundrände teema käsitlemine toimub Eesti Inimõiguste Keskuse projekti “Rahvusvahelise sundrände suhtes teadlikkuse tõstmine Eesti ühiskonnas” raames, mida kaasrahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu ja EV Siseministeerium.