Au Pair / Au Pair

Au Pair

Koht: Athena keskus
Algus: 06.08.2012 19:00

Op: Niels Thastum, Nicole N. Horanyi, Henrik Bohn Ipsen
Muusika: Uno Helmersson
Keel: taani, inglise
Subt: inglise, eesti

Taani, 2011, 0:59

Režissöör: Nicole N. Horanyi, Heidi Kim Andersen

Heidi Kim Anderseni ja Nicole Nielsen Horanyi film heidab pilgu omalaadsele migratsioonivormile au pair’indusele, millest võib välja areneda juba pikemaajalisem ja tõsisem pagulus kui ametlikult ettenähtud mõned kuud või aastad. Näiteks siis, kui olud on säärased, et kodumaale naasta on juba liiga hilja või pole see rahaliselt võimalik. Eemaloleku kohta ei tea ju kunagi, kui kaua see kesta võib ja millal saab vabatahtlikkusest sundus.

Üks noorte naiste reisimisvõimalusi, millest võib saada eemalolemise eluviis, on võõrale maale koduabiliseks/lapsehoidjaks minek. Jah, seda reklaamitakse kui head õppimisvõimalust ja kultuurilist eneseharimist, mille eest makstakse ka palka. Aga konflikt kodumaa tegelikkuse ja diametraalselt teisel tasemel elustiiliga lööb tavaliselt jalust ning ka heaoluläänes saadav taskuraha mõjub varandusena, millega üleval pidada kogu vaesusesse või poliitilisse ebastabiilsusesse jäänud omakseid.

AU PAIR vaatleb rahuliku põhjalikkusega koduabiliste süsteemi kogu oma globaalses mõõtmes, kus segunevad heatahtlikkus, ebavõrdsed majanduslikud olud ja inimlikud igapäeva ellujäämisvõitlused.

Kaarel Kuurmaa

 

Rahvusvahelise sundrände teema käsitlemine toimub Eesti Inimõiguste Keskuse projekti “Rahvusvahelise sundrände suhtes teadlikkuse tõstmine Eesti ühiskonnas” raames, mida kaasrahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu ja EV Siseministeerium.