4 piinamise lugu / After Life - 4 Stories of Torture

4 piinamise lugu

Koht: Athena keskus
Algus: 08.08.2012 19:00

Sts: Mervi Junkkonen
Op: Vesa Taipaleenmäki
Muusika: Girilal Baars
Keel: soome
Subt: eesti, inglise

Soome, 2011, 0:58

Režissöör: Mervi Junkkonen

Mervi Junkkoneni film avas tänavuse Helsinki DocPointi festivali. Julge valik. See pole ebameeldiv konstruktsioon ega kroonikafilm, ka piinamisi me ei näe, vaid riivame möödunut juttudes ja servamisi. Nelja peategelase lugude kaudu tekib suurem üldistus universaalsele mõistmisele, mida võivad tunda tagakiusamisi läbi elanud ning kodumaa jätma sunnitud inimesed.

Samuti on see film valgusheit põhjamaisele heaolulisele ühiskonnasüsteemile, kuhu eri riikidest pärit Kebi, Serge, Musa ja Hector on sattunud. Elu läheb ju edasi, aga kellel kuidas. Kebi otsib abi alkoholist, Serge üritab taasliita oma kaugel elavat perekonda, Musa on juba saanud koos oma lastega assüüli Soomes ning Hector tegeleb puutöö ja maalimisega. Mervi Junkkonen vahendab teemat omaenda selge sisemise autorivisiooniga ning samas sügava vastutustundega üles võetud tundliku filmimaterjali vastu. Filmi pealkiri võiks vabalt olla ka nelja lootuse lugu, sest sellest on film rohkem kui piinamisest.

 

Kaarel Kuurmaa

 

Rahvusvahelise sundrände teema käsitlemine toimub Eesti Inimõiguste Keskuse projekti “Rahvusvahelise sundrände suhtes teadlikkuse tõstmine Eesti ühiskonnas” raames, mida kaasrahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu ja EV Siseministeerium.