Muusika

Pauligi kohvitelgi muusikaprogrammi esitleb Tartu muusikanädal.
Vaata kogu Tartu muusikanädala programmi SIIT.


Teisipäev, 7. august 21.00 WRUPK UREI

Wrupk Urei on Tartus tegutsev fusion-ansambel, mis vahelduvates koosseisudes on tegutsenud alates 2004. aastast. Muusikavaatlejad on gruppi seostanud viimasel ajal jõudu koguva instrumentaalmuusikalainega, mis saab toitu pea kogu alates 1960ndaist aastaist ladestunud muusikapärandist. Ansambel üritab oma muusikas sünteesida nii jazzroki, funki, elektroonilise tantsumuusika, samba kui afrobiidi mõjutusi ning kõike, mis mahub nende stiilide vahele ja ümber. Wrupk Urei püüab muusikale läheneda seiklusalti ja avatud meelega, vältides oma katsetustes eelarvamusi ja kitsarinnalisust. Ansambel andis käesoleval aastal välja esikplaadi ''Kõik saab korda''.

Kolmapäev, 8. august 21.00 Tartu Popi ja Roki Instituut

Tartu Popi ja Roki Instituut (TPRI) on eestikeelset retrofuturistlikku indipoppi viljelev ansambel. TPRI on välja andnud albumid "Madise margikogu" (Forwards, 2006) ja „Biedermeier-psühhedeelia“ (Seksound, 2012), ansambli lood on ilmunud mitmetel kogumikel nii Eestis kui välismaal.
TPRI muusikas võib hoomata 60ndate aastate hipiesteetika, 70ndate progeroki ja 90ndate briti indie-popi eeskujusid. Lugude inspiratsiooni rohkem või vähem teadlikeks allikateks on veel kinematograafia (nt R. Polansky „Rosemary´s baby“) ja unenäod.
Eesti Päevalehe muusikaajakirjanik Mart Niineste on iseloomustanud TPRI teist albumit järgmiselt: “Ilus on, ilus on muusika. Kuueaastase pausi järel oma teise albumi üllitanud TPRI ei haaku ajastu kontekstis praeguse post-epliku indilainega, vaid olles algselt Epliku ajastukaaslane, nagu näiteks ka Ans.Andur, on nad üks neist bändidest, mis hakkas muusikat tegema siis, kui veel polnud hea eestikeelse indiroki ja -popi tuletamise valemeid välja mõeldud. Teisisõnu on tegemist täiesti iseseisva suurusega ning selliseks on bänd jäänud ka „Biidermeier-psühhedeelia” peal.“
David MacFadyen analüüsib TPRI muusikat veebiajakirjas “Far From Moscow”: “It's witty, wise, and knee-deep in melody.” 

Neljapäev, 9. august 21.00 VEM


VEM on rõõmsameelne ja särtsakas trio, mis rõhub muusika tantsulisele funktsioonile. Ansambli repertuaari kuuluvad traditsioonilised eesti labajalad, reinlendrid, valsid, polkad ja eritantsud. VEM-i kontsertidel ei ole harukordne see, kui muusikud rahva sekka hüppavad ning mõne tantsusammu ette näitavad – ikka selleks, et tantsust ja muusikast veel suuremat mõnu tunda!


Reede, 10. august 21.00 Abraham´s Café

Abraham´s Café muusikas põimuvad Vahemere pikantsus, araabia meloodiad-rütmid, juudi klezmermuusika ja argentiinapärased tangorütmid sujuvalt folgi ja jazzi helikeelega. Noortest ja ambitsioonikatest muusikutest koosnev kollektiiv on paariaastase tegutsemise jooksul esinenud olulistel kohalikel ja välisfestivalidel – mh Jazzkaar, Tallinn Music Week, Viljandi Pärimusmuusika festival, Võru ja Tartu akordionimuusika päevad, jazz-improvisatsiooni festivalil "Visioon" ning Soomes festivalil "Popkatu", kus pälviti parima kollektiivi tiitel. Praegu töötab ansambel eesotsas oma kunstilise juhi ja lugudekirjutaja Kaspar Uljasega peagi ilmavalgust nägeva debüütalbumiga.

Laupäev, 11. august 21.00 Kaisa Lillepuu Trio

ANSAMBELL on noor Tartu kollektiiv, kelle teed kohtusid Heino Elleri nimelises Muusikakoolis. Tartu muusikanädalal on kavas jazzmuusika tuntuimad palad.

Kaisa Lillepuu - vokaal
Paul Neitsov - kitarr
Jorven Viilik - bass