Arhiiv

Teemad

Arhiiv: August, 2012

tARTuFFi publik valis oma lemmikuks aegruumi ületava Kanada armastusfilmi

2012.08.15

Pressiteade, 14.08.2012

Möödunud laupäeva öösel lõppenud ja erinevaid kultuurivaldkondi liitev 7. Tartu armastusfilmide festival tARTuFF tõi vaatamata Eestit tabanud külmalainele kuue päeva vältel Raekoja platsile, Athena keskusesse ja Pauligi kohvitelgi üritustele orienteerivalt 18 200 külastajat.

Ligikaudu 20 filmi hulgast osutus publiku lemmikuks prantsuskeelne Kanada linateos „Café de Flore”, mille režissöör Jean-Marc Vallée saab traditsiooniliselt festivali ja Tartu linna poolt Mati Karmini pronkskuju „Suudlevad tudengid”. Aasta tagasi sai publikuauhinna Lucy Walkeri dokumentaalfilm „Prügimaa”.

Hääletusel teenisid publikult kõrged hinded ka filmid „Kuutõusu kuningriik” ja „Ihukaitsja”, dokumentaalfilmiprogrammist sai kõige parema tulemuse aga Valeria Andersoni filmide retrospektiiv. Kõige vaadatumaks filmiks jäi festivali avanud Soome armastusdraama „Vuosaari”, mida vaatas Raekoja platsil üle 3000 inimese.

Festivali juhi Kaarel Kuurmaa sõnul oli suurim üllatus kõikidele filmidele antud kõrge keskmine hinne, mis annab julgust, et programmi koostamisel ollakse õigel teel ning žanrite, ajastute ja piirkondlike eripärasuste poolest rikas filmikava on just see, mida publik ootab ja hindab.

Tänavune festival oli pühendatud ka pagulasteemadele, samuti jätkati eelmisel aastal alguse saanud vaegnägijate eriseansi korraldamisega. Seekord näidati kõigile huvilistele Eesti kriitikute poolt parimaks kodumaiseks filmiks tituleeritud „Sügisballi” kirjeldustõlkega versiooni.

Lisaks filmide vaatamisele kostitas Tartu Muusikanädal festivali jooksul huvilisi suure hulga eesti muusikaga ning kirjandusfestivali Prima Vista vahendusel sai kuulata luuletajate mõtisklusi eesti filmi tuleviku teemadel.

tARTuFFi uuenenud kontseptsiooni kommenteeris tabavalt kirjandusfestivali Prima Vista eestvedaja Berk Vaher: „See nädal õnnestus suuresti tänu sünergiale nende inimeste vahel, kes ületavad valdkondlikke piire ja töötavad püsivama vaimse keskkonna loomise nimel. Üks sündmus või isegi sündmuste programm võib pakkuda kirka hetkeelamuse, aga tõelisest väärtusest võime rääkida siis, kui selle linna inimestele jääb sära silmisse ka pärast telkide, ekraanide ja kõlarite langetamist. Eriti, kui linlased ise töötavad selle nimel, et telgid, ekraanid ja kõlarid taas tõuseksid.”


Ekraan kerkib taas 2013. aasta 5.–10. augustini. Ootame kõiki Tartusse!


tARTuFFi esitlevad Tartu linn ja Paulig ning PÖFFi hooaja peasponsor Nordea pank.

tARTuFF on läbi

2012.08.13Toolid, ekraan ja Pauligi kohvitelk on Raekoja platsilt kadunud - seal on nüüd jälle kuidagi imelikult lage. Festivali meeskond tänab teid, kes te vaatamata kohati jahedale ja niiskele ilmale mõnuga filme nautima tulite. Aitäh!

Kohtume juba 5.-10. augustil 2013.

Kirjeldustõlkega eriseanss

2012.08.11

MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival korraldab Tartu Armastusfilmide Festivali raames laupäeval, 11.08.12 Athena Keskuses filmi Sügisball kirjeldustõlkega seansi. Kirjeldustõlge kirjeldab filmis dialoogide vahel olevat visuaalset pilti.

Seanss on mõeldud eelkõige vaegnägijatele, kuid teistmoodi kinokülastust võivad kogema tulla kõik soovijad. Nägijatele jagatakse silmaklapid, mille kasutamine seansi ajal pole küll kohustuslik, kuid mille kaudu on võimalik panna oma meeled proovile ja tajuda meid ümbritsevat maailma seeläbi hoopis uue nurga alt.

Sügisball kirjeldustõlkega seansi algus Athena Keskuses on laupäeval kell 14.30 ning see on kõigile tasuta!

MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival korraldab kirjeldustõlkega filmiseanssi kolmandat korda.


Lisainfo:
Triinu Toomela
PÖFFi erivajadustega inimeste projekti koordinaator
+372 52 22 433
triinu.toomela[at]poff.ee 

9. ja 10. augustil toimub DISAINITURG

2012.08.06

9. ja 10. augustil 15.00-21.00 Tartu Loomemajanduskeskuse hoovis (Kalevi 15)

Esindatud Eesti moe- ja ehtekunst ning tootedisain.
Toimuvad tutvustused ja esitlused.

Moekunst: KalleHT, Xenia Joost, Varkki, Nymf Moestuudio, Scheckmann, Marimo Fashion
Ehtekunst: Be Lucky, Kristel Sergo, Siret Roots, Hr. Aprill
Tootedisain: Trükimuuseum. Evelini moesalong...

Korraldavad: Kalle HT ja Disainimaja

tARTuFFi raames toimub Tartu muusikanädal

2012.08.03

Tartlaste poolt palavalt armastatud filmifestival tARTuFF ja suurim Eesti muusika festival Tallinn Music Week on ühendanud jõud Tartu Loomemajanduskeskuse ja kirjandusfestivaliga Prima Vista, et panna Tartu linn 6.-11. augustil kihama.

Sel aastal on 6.-11. augustil aga veelgi rohkem põhjuseid nädalaks Tartusse kolida – Tartu muusikanädal vallutab 9.-10. augustil Tartu kesklinna: klubides, kohvikutes, sisehoovides, galeriides ja baarides kõlab uus ja põnev Eesti muusika enam kui 20 eripalgeliselt esinejalt. Vaata kontserdipaiku: http://www.youtube.com/watch?v=IRkXAKKB7sY

Muusikanädala infokeskus asub 9. ja 10. augustil Tartu Loomemajanduskeskuses, kus on avatud disainiturg, toimub bändikoolitus koostöös Tartu Kultuuritehasega muusika-asjaajamisest ning jagatakse infot, kontserdisoovitusi, müüakse festivali pileteid.

Loe Tartu muusikanädala kohta lähemalt: http://tartumuusika.ee/